Prywatna strona Renaty i Tadeusza


O Nas

       O nas? ....można pisać i pisać.

   MY, to małżeństwo od godz.17.00 dnia 29 kwietnia       (czwartek) 1976 roku !
   (w 2016 roku obchodzimy 40. lecie małżeństwa!).    Te wspólne kilkadziesiąt lat można opisywać,    opisywać i opisywać, ale nie o to przecież nam           chodzi,byśmy zrelacjonowali wszystkie te wspólnie przeżyte lata. Chodzi o ogólny obraz NAS jako małżeństwa, a tu sprawa jest prosta. Jesteśmy zgodnym, kochającym się i wzajemnie szanującym się związkiem małżeńskim.

W każdej sytuacji i w każdej sprawie znajdujemy konsensus. Potrafimy iść sobie wzajemnie na ustępstwa, ale potrafimy zachować swoje indywidualne odrębności.Nie było i nie ma między nami różnic zarówno światopoglądowych,
jak i w poglądach politycznych.

Kto nas zna to wie, że poglądów nigdy nie zmieniliśmy niezależnie od opcji sfer rządzących będących na topie. Dzięki temu możemu każdemu spojrzeć prosto w twarz, jak i śmiało przeglądać się w lustrze, gdzie spoglądają na nas twarze ludzi prawych i uczciwych. Tak samo możemy spojrzeć każdemu napotkanemu prosto     w oczy, gdyż nie mamy sobie niczego do zarzucenia.

Mamy nadzieję że i nam nie ma nikt niczego do zarzucenia.

Na obecna chwilę oboje pozostajemy na emeryturze, więc możemy korzystać         z życia na miare naszych możliwości i chęci.


Tak więc możemy zaczynać!

W dniu 15 stycznia 2016 r. poraz wtóry gościł w Przemyślu ze swoją galerią malarstwa zatytułowaną: "Rozmowa"         w Biurze Wystaw Artystycznych prof. zw. Janusz Karbowniczek.

Kilka słów o artyście.

Janusz Karbowniczek urodził się w 1950 roku w Przemyślu, gdzie też rozpoczął swoją edukację w Szkole Podstawowej Nr4 ("Kantówce") przy ul. Grunwaldzkiej. Studiował na Wydziale Grafiki w Katowicach Akademii Sztuk Pięknych                w Krakowie. Dyplom obronił w 1975 roku w Pracowni Plakatu prof. Tadeusza Grabowskiego i Pracowni Książki prof. Stanisława Kluski. Od 1977 roku jest pedagogiem w macierzystej uczelni, obecnie jako profesor zwyczajny w Katedrze Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, gdzie prowadzi Autorską pracownię rysunku. Zorganizował ponad 60 wystaw indywidualnych rysunku         i malarstwa w kraju i za granicą. Brał udział w ponad 300 wystawach w Polsce i za granicą. Laureat wielu nagród i wyróżnień

I kilka słów o wystawie.

Wystawa "Rozmowa" prezentuje 40-letni dorobek z zakresie rysunku i malarstwa artysty związanego ze środowiskiem katowickim, od kilku lat mieszkającego        w Bielsku-Białej. Malarstwo Janusza Karbowniczka można usytuować pomiędzy sztuką kontemplacji a ekspresjonizmem, jest wysmakowane kolorystycznie              i głęboko poruszające emocjonalnie, odnosi się do problemu ludzkiej kondycji, stanowi refleksję nad przemijaniem. Poprzez tytułową „Rozmowę", nawiązującą do znanego z historii motywu Sacra Conversatione (Świętej rozmowy), artysta kieruje uwagę widza na dialog, jako sposób wzajemnego poznawania się.

      Otwarcie wystawy to okazja do spotkania się z artystą kilkorga przyjaciół ze szkolnej ławy i wręczenia mu od nas wiązanki róż.

 

MOTTO

"Kobiety potrzebują powodu by uprawiać seks.
Mężczyźni jedynie miejsca."

 Billy Crystal